Hidrofor

Hidrofor Hakkında

Klima

Marka model ve tip bakımından oldukça fazla modellerde üretilen hidroforlar binalarımızda dairelerimizde villalarımızda site ve gökdelenlerimizde terkos suyunun yeterli olmadığı durumlarda mevcut depolardan yada bahçelerimizdeki artezyen kuyularından basınçlı su ihtiyacının karşılanması amacıyla kullanılır. Bir hidrofor alacağınız zaman öncelikle kaç daireye su temini sağlayacağını hidroforun montaj yapılacağı yer ile kat yada katlar arasında ne kadar mesafe olacağı yatay yada dikey gidecek boruların uzunluğu suyun yol alacağı mesafedeki sürtünme payı çok iyi hesaplanmalı ve bununla birlikte Bina yada dairenizin tesisat borularının ne derecede açık ve sağlıklı olduğunu bilmeniz gerekmektedir.

  • Apartman yada daire tesisatlarınızda kireçlenme ve tıkanmadan dolayı su basınçsız yada yeterli miktarda gelmiyorsa öncelikle bir ehli tesisatçıya başvurup tesisatlarınızı gözden geçirtmelisiniz.
  • Apartmanlar için kullanılan hidrofor tipleri genellikle piston pompalı hidroforlardır.
  • Piston pompalı hidroforun 100-250-500-1000 Lt kapasiteli tanklarıyla 4-6-12-18-24 30 ve 60 daireye su basma gücüne sahiptir.
  • Kapasite gereksinimine göre daire adedi çoğaldıkça Hidrofor ebatları da büyümektedir 30 dairenin üzerinde olan ihtiyaçlarda üretici firmalar silindir tankın üzerinde 2 adet hidrofor kafasının bağlı olduğu ve kapasitenin 60 daireye kadar çıkarıldığı Hidrofor tipleri de üretmektedir.
  • Hidroforu oluşturan üst blok ta hidrofor tipine göre 1 Hp-1.5 Hp- 2 Hp 3 Hp motor gücü Trifaze ve monafaze Elektrikle çalışabilen döküm gövde içerisinde bulunan Krank ,pik piston, piston kolu 2 emiş,2 basınç sübapları 1 lastik pistonun ve 1 salamastra yuvasının bulunduğu Üst bloğun bağlı olduğu Silindir galvaniz tank ve tanka bağlı 1ad basınç şarteli ile çalışıp durmasının sağlandığı tehlike anında sistemdeki suyu tahliye etmesi için 1 emniyet valfinin bulunduğu tamamen mekanik aksamlardan oluşan çok sağlıklı çok verimli uzun ömürlü sorunsuz hidroforlardır.
  • Depolara yada sarnıçlara bağlanabilir 7mt derinlikten su emişi sağlayabilirler.

Tamirciniz.com

© 2005 - 2011 Tüm Hakları Saklıdır. Site içerigi izinsiz olarak kullanılamaz. Bu web sitesi bir Boğaziçi Isıtma Soğutma ve Teknik Servis Hizmetleri iştirakidir.

Bu sitedeki tüm fotograf, yazı, döküman, figür ve düşünce ürünleri telif hakları kapsamında yasal elektronik ticaret mevzuat uyarınca korunmaktadır. Kaynak gösterilerek dahi kopyalanamaz.

İletişim Formu